Get Adobe Flash player

postheadericon Specjalne kredyty gotówkowe dla wolnych zawodów

Specjalne-kredyty-gotówkowe-dla-wolnych-zawodów

Kredyty gotówkowe to najpopularniejsze produkty kredytowe oferowane przez banki. Szczególne miejsce wśród nich zajmują oferty specjalny, przygotowane dla przedstawicieli wolnych zawodów.

Przedstawiciele wolnych zawodów to osoby, które z założenia mogą pochwalić się wysoką zdolnością kredytową, wynikającą z charakteru swojej pracy i możliwości finansowych, jakie przynosi bycie prawnikiem, lekarzem, księgowym itp. Dodatkowo wykonywanie wolnego zawodu gwarantuje stabilność zatrudnienia, a wszystko to w efekcie sprawia, że trudno szukać innych, bardziej atrakcyjnych grup zawodowych, którym banki mogłyby zaoferować swoje produkty bez obaw o późniejszą spłatę. Z tego też względu coraz częściej możemy spotkać się z kredytami gotówkowymi dla przedstawicieli wybranych zawodów.

O ile znalezienie odpowiedniego kredytu dla wybranych grup zawodowych nie powinno być problemem, o tyle warto zastanowić się, na jakie korzyści możemy liczyć. Tutaj pojawia się kilka rozwiązań. Jednym z nich jest uproszczona procedura kredytowa. Nie dość, że czas upływający od momentu złożenia wniosku, aż po otrzymanie pieniędzy będzie skrócony, to dodatkowo bank nie będzie od nas wymagał przedstawiania zbyt dużej ilości dokumentów. W wielu przypadkach będzie to tylko dokument potwierdzający tożsamość wnioskodawcy i dyplom uprawniający nas do wykonywania danego zawodu.

Preferencyjne warunki kredytowe mogą mieć też odzwierciedlenie w kosztach, a dokładniej  w ich obniżeniu. Bank może zrezygnować np. z prowizji za rozpatrzenie wniosku czy obniżyć oprocentowanie kredytu. Choć nie mamy co liczyć na warunki porównywalne z pożyczkami hipotecznymi, to obniżenie RRSO nawet o 1 punkt procentowy może w perspektywie czasu oznaczać kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych korzyści.

Warto też zwrócić uwagę na listy wolnych zawodów, respektowanych przez bank do udzielenia preferencyjnych kredytów. Lista Głównego Urzędu Statystycznego często bywa mocno ograniczana i sprowadza się tylko do tych zawodów, z którymi banki miały dobre doświadczenia w zakresie współpracy w przeszłości.