Get Adobe Flash player

postheadericon Kredyt gotówkowy i hipoteczny jednoczesnie – jak to pogodzic?

Kredyt-gotówkowy-i-hipoteczny-jednoczesnie---jak-to-pogodzic?

Kredyty bankowe nadal cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów. Czy możliwy jest kredyt gotówkowy i hipoteczny jednocześnie? Jak to w praktyce pogodzić?

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego i hipotecznego w tym samym czasie jest możliwe, jeżeli ubiegający się mają określone zdolności kredytowe i pozytywną historię kredytową w BIK. Dwa kredyty zaciągane równocześnie są dużym obciążeniem dla konsumenta, jeżeli jednak jego kieszeń na to pozwala, to dlaczego nie. Klient musi być przygotowany na dokładną weryfikację, jakiej dokona bank (czy też banki) przed udzieleniem kredytu. O kredyty można starać się w jednym banku lub w różnych bankach. Wszystko powinno zależeć od oferty kredytowej. Wybierać się powinno jak najkorzystniejsze kredyty.

Dwa kredyty spłacane jednocześnie mocno obciążają budżet domowy konsumenta. Co miesiąc na jego koncie muszą zostać zabezpieczone określone środki finansowe. Jeżeli ktoś czuje się mocny finansowo, a co najważniejsze: bank zaakceptuje taką konfigurację, może oczywiście starać się o dwa kredyty jednocześnie. Należy jednak uwzględnić fakt, że sytuacja finansowa kredytobiorcy może się skomplikować. Banki taką ewentualność biorą pod uwagę, zatem być może nakażą ubezpieczyć tak kredyt hipoteczny, jak i gotówkowy. Trzeba pamiętać, że spłata dwóch kredytów jednocześnie jest bardzo dużym obciążeniem dla budżetu domowego. Jeżeli ktoś decyduje się na takie rozwiązanie, musi ograniczyć wydatki i dobrze planować budżet, by nie mieć kłopotów ze spłatą. Kredyty należy spłacać, i to ze wszystkimi tego konsekwencjami. Jeśli kredytobiorca zlekceważy terminowe spłaty swoich zobowiązań bankowych, to albo będzie miał do czynienia z firmą windykacyjną, albo z komornikiem. Oba przypadki są dla zalegających ze spłatą niezbyt przyjemne.

Spłatę kredytu gotówkowego oraz hipotecznego jednocześnie można pogodzić, ale wymaga to dużej odpowiedzialności ze strony kredytobiorcy oraz dobrego planowania budżetu domowego. Obniżając wydatki, wiele zrobimy w kierunku poprawy naszej sytuacji finansowej. Powinno się również poszukać dodatkowych przychodów. Jeżeli ma się do spłaty takie zobowiązania finansowe, to dodatkowe przychody są nie mniej ważne niż ograniczenie wydatków. Warto podejmować dodatkowe zlecenia, dodatkową pracę, choć czasami nie jest to takie proste. Podjęcie decyzji o kredycie, nie mówiąc już o kredytach, jest trudne. Czasami jest to jednak jedyne wyjście.