Get Adobe Flash player

postheadericon Recenzja kredytu hipotecznego w Raiffeisen Polbank

Recenzja-kredytu-hipotecznego-w-Raiffeisen-Polbank

W ostatnich latach kredyty hipoteczne znacznie staniały. Wysoka konkurencja na rynku kredytowym ponadto sprawia, że opłacalność wielu z nich jest bardzo zbliżona. Czy w grupie tych najlepszych znajdzie się też kredyt mieszkaniowy od Raiffeisen Polbanku? Przeczytaj naszą recenzję.

Kredyt hipoteczny to kosztowne zobowiązanie, którego spłata będzie nam towarzyszyła przez dziesięciolecia. Warto więc szczegółowo prześledzić oferty kredytowe banków, tak aby móc wybrać najbardziej opłacalny dla nas produkt.

Charakterystyka oferty

Raiffeisen Polbank finansuje do 80% wartości nieruchomości, podczas gdy wielu innych kredytodawców oferuje finansowanie nawet do 90% LtV. Stosunkowo krótki jest również maksymalny okres kredytowania, który wynosi 30 lat . W innych bank możemy spotkać się z 35-40 letnim czasem spłaty. Ponadto minimalna wysokość kredytu wynosi 50 000 zł, a maksymalna uzależniona jest od potrzeb klienta, jego zdolności do spłaty zadłużenia i wartości nabywanej nieruchomości.

Kredyt na 300 000 zł

Załóżmy, że wartość nabywanej nieruchomości wynosi 300 000 złotych, a kredytobiorca zaciąga zobowiązanie na 25 lat. W takim przypadku Raiffeisen Polbank przyzna mu kredyt w wysokości nie wyższej niż 240 000 złotych, co wynika z polityki finansowania w wysokości do 80% wartości nieruchomości. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania takiej pożyczki wyniesie blisko 4%, a więc nawet o ponad 0,5% więcej niż w przypadku kredytu hipotecznego oferowanego przez PKO BP czy Deutsche Bank.

Można spotkać lepsze oferty

Choć oferta kredytu mieszkaniowego Raiffeisen Polbanku nie wypada najgorzej, trzeba pamiętać o jej kilku drobnych mankamentach. Zwłaszcza osoby zainteresowane długim okresem kredytowania oraz posiadające niski wkład własny powinny rozejrzeć się za kredytem w innym banku.